SUB 12 - Round 5
Standings
Place Name Club Score Progr. M-Buch. Buch.
1 Pedro Henrique da Silva Jonas Santa Cecília 5 15.0 8.5 13.5
2 Leonardo Yamamoto Objetivo 5 15.0 8.5 12.5
3 Nathan de Souza Dom Bosco Sts 5 15.0 7.5 11.5
4 Guilherme Araujo da Costa Mario Covas 4 14.0 10.5 18.0
5 Victor Zaher Cabral Cordeiro COC 4 14.0 8.0 14.5
6 Daniel Martins de Andrade Mario Covas 4 13.0 9.5 16.0
Rayssa Azuza G. Barbosa Santa Cecilia 4 13.0 9.5 16.0
8 João Paulo Santos Gomes Mario Covas 4 13.0 8.5 14.5
9 Gabriel Henrique P. Soares Mario Covas 4 12.0 8.5 15.5
10 Yasmin SIlva Waldery de Almeida 4 12.0 8.5 13.5
11 Luan Valério Barbosa CAIS 4 11.0 7.0 13.0
12 Alexandre Barbosa Bernal 4 10.0 6.0 10.0
13 Gustavo Costa Fernando Costa 3.5 9.5 8.0 14.0
14 Luiz Gustavo B. da Silva Armindo Ramos 3.5 8.5 8.0 13.0
15 Luiz Antonio Rodrigues Júnior Mario Covas 3 12.0 9.5 15.5
16 Wallace Alexandre Neves da Silva Mario Covas 3 11.0 10.0 17.5
17 Jéssica Bezerra F. da Costa Armindo Ramos 3 11.0 9.0 16.5
18 Paulo Henrique da Cruz Rosado Leonor Stoffel 3 11.0 8.5 14.0
19 Lucas Cesar Diniz Mario Covas 3 10.0 9.5 16.5
20 Matheus David CAIS 3 10.0 8.5 14.0
21 Arthur de Mello Marques Liceu Santista 3 10.0 7.5 11.5
22 Alessandra Teixeira Bernal 3 10.0 7.0 11.5
23 Beatriz Peixoto Dom Bosco Gja 3 10.0 6.5 11.5
24 André da Silva Pinto CAIS 3 9.0 8.5 14.5
25 Layla Morita Barbosa Armindo Ramos 3 9.0 7.5 13.0
26 William Sampaio Tavares Jorge Bierrenbach 3 9.0 7.0 14.0
27 Letícia Mesquita Ateneu Santista 3 9.0 7.0 12.5
28 Caio Seiji Bernal 3 9.0 7.0 12.0
29 Bruna Lima Fernando Costa 3 8.0 7.5 14.5
30 Jessica Miranda Fernando Costa 3 8.0 6.5 11.0
31 Matheus Florêncio Ateneu Santista 3 8.0 6.5 10.5
32 Tais Moura dos Santos Esmeraldo Tarquinio 3 7.0 5.5 10.5
33 Victor Micalli de Jesus Vila Ema 2.5 10.0 8.0 15.0
34 Davi Teixeira José Meireles 2.5 7.5 7.5 11.5
35 Amanda da Silva Amor em Gotas 2.5 7.5 6.0 11.0
36 Gustavo Milton de Rezende Vila Ema 2 9.0 9.0 15.0
37 Michele dos Santos Souza Raul Rocha 2 9.0 8.0 12.5
38 Soraya de Oliveira Luiz D'Aurea 2 8.0 8.5 12.5
39 Gabriel Mota Silva Matteo Bei 2 7.0 8.0 13.5
40 Oscar Vinicius de Almeida Basil Rep de Portugal 2 7.0 6.0 10.0
41 Edilaine de Lima e Silva Francisco Raimundo 2 6.0 6.5 12.5
42 Bryan Silva Santos Santana Rep de Portugal 2 6.0 6.5 11.0
43 Nathaly Pereira Bernal 2 6.0 6.5 10.5
44 Higor Emanuel Santos Freitas Mario Covas 2 5.0 8.0 12.0
45 Carlos Miguel Leite Ramos Mario Covas 2 5.0 7.0 11.5
Gabriela Elias de Oliveira Raul Rocha 2 5.0 7.0 11.5
47 Kevin Alves de Oliveira CAIS 2 5.0 4.5 8.5
48 Wesley Santos Azevedo de Campos Jonas Rodrigues 2 4.0 5.0 7.5
49 Enzo Nascimento Dom Bosco Gja 1.5 7.0 7.0 11.5
50 Bruna Gomes CAIS 1.5 5.5 7.5 11.5
51 Bruno da Silva Santos José Meireles 1.5 5.5 7.0 11.0
52 Mariane dos Santos Nascimento Vila Ema 1.5 4.0 5.0 8.0
53 Carlos Henrique Lourenço Amor em Gotas 1.5 3.5 6.0 10.0
54 João Victor Martins Jorge Bierrenbach 1.5 2.5 5.5 10.0
55 Bruno Soares de Souza Jorge Bierrenbach 1 5.0 6.5 12.0
56 Kelvin Rezende de Souza Sperande Mario Covas 1 4.0 7.0 12.0
57 João Vitor da Silva Martins José Meireles 1 2.0 6.5 11.5
58 Maria Helena Santos Liborio Jorge Bierrenbach 1 1.0 5.5 10.5
59 Erick Souza de Lima Jorge Bierrenbach 0.5 2.0 5.5 12.0
60 Jonathan Soares Rodrigues José Meireles 0 0.0 5.0 10.0
61 Leonardo de Oliveira Negrão Soares Ateneu Santista 0 0.0 3.5 3.5
Miguel Marcolino Bernal 0 0.0 3.5 3.5
Nicolas Alves Henriques Borba Gato 0 0.0 3.5 3.5
Carlos Daniel Pereira Bruno Raul Rocha 0 0.0 3.5 3.5
65 Lucas Barbosa Dantas Melo União Cívica 0 0.0 3.0 3.0
66 Victor Gabriel Bernal 0 0.0 2.5 2.5
João Vitor Santos CAIS 0 0.0 2.5 2.5
Felipe do Nascimento dos Santos José Meireles 0 0.0 2.5 2.5
Audrio Pereira da Silva José Meireles 0 0.0 2.5 2.5
Nathaly Tawane Evaristo Braga Maria de Lourdes 0 0.0 2.5 2.5
Beatriz Victoria Maria de Lourdes 0 0.0 2.5 2.5
Vinicius Oliveira Martins Mário de Oliveira 0 0.0 2.5 2.5
Mateus Ferreira Objetivo 0 0.0 2.5 2.5
Geovana Andrade Objetivo SV 0 0.0 2.5 2.5
Vitor Mateus Cavalcanti Scapin União Cívica 0 0.0 2.5 2.5
Lucas Passos de Brito Carmo 0 0.0 2.5 2.5
Gabriel Vieira Cabral Lumina 0 0.0 2.5 2.5
78 Paulo Vitor Andrade e Silva Jorge Bierrenbach 0 0.0 1.5 1.5
Matheus Passos Teixeira José Meireles 0 0.0 1.5 1.5
80 Breno Ferreira Lopes Objetivo 0 0.0 1.0 1.0
Pedro Casrto Silva Carmo 0 0.0 1.0 1.0
82 Leonardo Torres de Souza Jean Piaget 0 0.0 0.5 0.5
Club Standings
Place Name Score
1 MARIO COVAS 30
2 CAIS 13.5
3 BERNAL 12
4-5 ARMINDO RAMOS 9.5
FERNANDO COSTA 9.5
6 JORGE BIERRENBACH 7
7-8 ATENEU SANTISTA 6
VILA EMA 6
9-12 DOM BOSCO STS 5
OBJETIVO 5
SANTA CECÍLIA 5
JOSÉ MEIRELES 5
13 DOM BOSCO GJA 4.5
14-19 COC 4
AMOR EM GOTAS 4
REP DE PORTUGAL 4
SANTA CECILIA 4
WALDERY DE ALMEIDA 4
RAUL ROCHA 4
20-22 ESMERALDO TARQUINIO 3
LICEU SANTISTA 3
LEONOR STOFFEL 3
23-26 JONAS RODRIGUES 2
MATTEO BEI 2
FRANCISCO RAIMUNDO 2
LUIZ D'AUREA 2
27-34 MARIA DE LOURDES 0
BORBA GATO 0
CARMO 0
OBJETIVO SV 0
MÁRIO DE OLIVEIRA 0
LUMINA 0
UNIÃO CÍVICA 0
JEAN PIAGET 0